Zimoń

Zimoń

wtorek, 12 marzec 2019 14:47

Dzień Otwarty Internatu

  W ramach Dnia Otwartego Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku swoje podboje dla młodszych kolegów i koleżanek otworzył również Internat Zespołu Szkół Nr 2. 

Uczniowie mogli obejrzeć miejsca, które młodzieży z dalszych stron zastępuje przez dni nauki w szkole dom rodzinny. W  Internacie ZS Nr 2 w Sanoku jest 36 pokoi mieszkalnych (trzyosobowych), 4 łazienki (nowe bądź wyremontowane), 2 pokoje cichej nauki, 2 aneksy kuchenne i duża świetlica z telewizorem i komputerami. 

W Naszym Internacie mieszkają uczniowie ze wszystkich sanockich szkół średnich. 


Zapraszamy więc i Ciebie! :)
 

piątek, 08 luty 2019 06:38

Już ferie!

 

 

Długo wyczekiwane ferie od jutra stają się faktem! 

 

  Życzymy wszystkim Naszym wychowankom i pracownikom udanego wypoczynku, spania do południa, dobrej pogody i wszystkiego tego, na co w szkolnej codzienności nie mamy czasu. 

Do zobaczenia za 2 tygodnie! 

 

piątek, 21 grudzień 2018 06:08

Życzenia Bożonarodzeniowe

 

 

    Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia składamy Naszym wychowankom i ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia - zdrowych, rodzinnych i radosnych świąt oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2019! 

 

czwartek, 06 grudzień 2018 21:39

Mikołajkowe wyjście do kina

  

 

     W tym roku, zamiast tradycyjnych mikołajkowych słodkości, młodzież z Internatu miała możliwość obejrzenia filmu "Miłość jest wszystkim". Wyjście zorganizowane i sfinansowane zostało przez Stowarzyszenie Przyjazny Mechanik, w ramach projektu "Rozwiń skrzydła". 

 Film, według opisu producenta, opowiadał o uczuciach i relacjach między ludźmi, o tym co nas łączy, a nie dzieli i o świątecznym czasie, kiedy najbardziej uświadamiamy sobie ile znaczy wybaczanie.

To komedia ciepła, wzruszająca i pełna humoru. 

Opis nie mija się z prawdą. Film jest przezabawny, uroczy i pełen świątecznej atmosfery.
                                                                                                                                                             Warto było!
 

 

czwartek, 06 grudzień 2018 19:36

Warsztaty malowania 10 palcami

 

     W dniu 4 grudnia 2018 roku, odbyły się w Naszym Internacie niecodzienne warsztaty malowania 10 palcami. 

Metoda malowania 10 palcami to rodzaj terapii diagnostycznej, stosowanej dla dzieci i młodzieży nieśmiałej, zamkniętej w sobie, ale także dla każdego, kto chce wyrazić swoje uczucia i emocje. Jest o tyle cenna, że wyzwala od zahamowań i wzmacnia wiarę we własne możliwości.  

Uczestnicy warsztatów otrzymali tematy prac, które mieli stworzyć za pomocą abstrakcji. Sposób tworzenia "dzieł" był dowolny, można było mieszać dowolnie kolory, rozmazywać je, wklepywać itp. 

Po zakończeniu pracy "dzieła" zostały krótko omówione. 

Następstwem warsztatów była wystawa. 

czwartek, 06 grudzień 2018 18:53

Wieczór Andrzejkowy

 

 

   28 listopada 2018 roku, odbył się w Naszym Internacie Wieczór Andrzejkowy. Na początku - tradycyjnie - młodzież wróżyła z kart, kości i lała wosk, odczytując swoją przyszłość. 

Następnie odbyła się dyskoteka zorganizowana przez wychowanków. Młodzież bawiła się wyśmienicie i chętnie śpiewała największe polskie i zagraniczne przeboje. 

                                      

 

   Nasz Internat po raz drugi obchodził Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wydarzenie to zainicjowane było przez Komisarza Unii Europejskiej w 2007 roku, w celu promowania wśród młodzieży zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych i regularnego spożywania posiłków. 

  W tym roku odwiedziły nas panie - Elżbieta Kolbuch i Agnieszka Żebracka z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante w Sanoku. Przedstawiły prezentację na temat zasad zdrowego odżywiania oraz zwróciły szczególną uwagę na znaczenie cukru i to, co powinno znaleźć się w diecie młodego człowieka. 

 

czwartek, 04 październik 2018 17:49

Dzień Chłopaka w Internacie

  W dniu 2 października 2018 roku, obchodzony był w Naszym Internacie Dzień Chłopaka. Oprócz życzeń dziewczyny zadbały o słodkości. Chłopcy zostali mile zaskoczeni, a całe popołudnie upłynęło w miłej atmosferze. 

 

 

   W dniu wczorajszym 5 czerwca 2018 roku, miało miejsce otwarcie wyremontowanego piętra Naszego Internatu, które było częścią podsumowania projektów unijnych realizowanych w szkole.

W uroczystości udział wzięli: radny Powiatu Sanockiego i szef biura Posła na Sejm RP Piotr Uruski - pan Damian Biskup, Dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Jednostek Organizacyjnych Powiatu Sanockiego - pani Ewelina Florian, Naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji Kultury i Rozwoju Starostwa Powiatowego - pani Zofia Kijowska, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego - pan Michał Cyran, Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku - pan major Piotr Lasek, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sanoku - pan Maciej Drwięga, Dyrektor SOSW w Sanoku - pan Robert Dudek oraz przedstawiciele firm: Autosan - pani Elżbieta Dziok - Nowak, Członek Zarządu SPGK - pan Bartłomiej Florian, ADR Polska S.A. - pan Bartosz Podkalicki, DO-MET - pan Marcin Stach, BUDMAL - pan Paweł Kocan. 

  Dzięki remontowi zyskaliśmy 16 nowych, 2 i 3 osobowych pokoi, 3 łazienki, salę cichej nauki, świetlicę, pomieszczenie kuchenne oraz dodatkowy pokój dla wychowawców. 

czwartek, 26 kwiecień 2018 08:55

Pożegnanie maturzystów 2018

   

     W dniu wczorajszym tj. 25 kwietnia 2018 roku, odbyła się uroczystość pożegnania maturzystów Anno Domini 2018.

Wśród piosenek i wspomnień, były wzruszenia i upominki. Nie zabrakło tradycyjnych i jakże wyczekiwanych dyplomów z wierszykami opisującymi każdego z wychowanków. 

  Kochani – żegnając Was, życzymy powodzenia na zbliżającej się maturze, a w dorosłym życiu - samych pogodnych dni, spełnienia marzeń i aby na waszej drodze stawali tylko dobrzy ludzie. 

Strona 1 z 3