Małgorzata Warnecka

Małgorzata Warnecka

czwartek, 20 grudzień 2018 14:38

Spotkanie wigilijne

 

Boże Narodzenie to wyjątkowo radosne święta, pełne pozytywnych uczuć i tradycji. Spotkanie Wigilijne jest tradycją Naszego Internatu i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą – zarówno mieszkańców internatu, jak i zaproszonych przez wychowanków gości. Ta szczególna uroczystość odbyła się we wtorek 18 grudnia.

Przy biało nakrytych stołach spotkali się mieszkańcy internatu oraz zaproszeni goście, a wśród nich: pani Zofia Kijowska - Naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji, Kultury i Rozwoju, panowie: Damian Biskup, Andrzej Chrobak i Krzysztof Strzyż – Członkowie Zarządu Powiatu Sanockiego.

Dzięki wysiłkom naszych wspaniałych pań kucharek mieliśmy szansę spróbowania tradycyjnych wigilijnych potraw.

  Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia i opłatek. Świąteczny nastrój podkreślił występ artystyczny naszej młodzieży. Spotkanie zostało uwieńczone wspólnym kolędowaniem przy świątecznym stole.

 

poniedziałek, 29 październik 2018 19:25

Konkurs pieśni patriotycznej

 

           

                                      

 

   W dniu 24 października 2018 roku zespół wokalny z Internatu ZS Nr 2 zaprezentował się podczas konkursu pieśni patriotycznej „Ojczyzna Zamknięta w Piosence”. Kilka osób, które lubią śpiewać, zebrało się razem i z serc popłynęła piosenka „Żeby Polska była Polską”. Tym razem nie osiągnęliśmy sukcesu, ale na pewno w następnym konkursie zaśpiewamy na gali finałowej.  

W skład zespołu weszli: Martyna Chuchla, Sylwia Dereń, Arkadiusz Faber, Dawid Galant, Bartłomiej Kalisz, Dominika Kwiek, Miłosz Rostocki, Wiktoria Wajda i Anita Winiarska. Opiekunem grupy była pani Magdalena Kosturska.   

 

 

poniedziałek, 19 luty 2018 23:15

Walentynki

  

 

    14 lutego 2018 roku Internacie Zespołu Szkół nr 2, obchodziliśmy Walentynki.

W święto zakochanych mieszkańcy internatu, korzystając z walentynkowej poczty, mogli wysłać, a także odebrać „walentynki” – wiersze albo wyznania miłosne wrzucane do pięknie udekorowanej skrzynki. 

Skąd wzięła się tradycja obchodzenia walentynek, kim jest Święty Walenty i dlaczego to on został patronem dnia zakochanych? 

  Jak głosi jedna z legend, cesarz Klaudiusz II Gocki, za panowania którego żył święty, za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie, ponieważ uważał, że dzięki temu będą oni lepszymi żołnierzami. Biskup Walenty złamał ten zakaz i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce strażnika. Podobno jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Niestety, kiedy dowiedział się o tym cesarz, kazał zabić Walentego. Tuż przed śmiercią ten napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 roku. Właśnie dlatego jednym z walentynkowych zwyczajów jest wysyłanie listów do ukochanej osoby. 

wtorek, 09 maj 2017 07:06

Pożegnanie maturzystów

  

   

7 kwietnia 2017 roku, zgodnie z tradycją, w Internacie Zespołu Szkół nr 2 odbyła się uroczystość pożegnania maturzystówWychowankowie z młodszych klas przygotowali dla odchodzących koleżanek i kolegów część artystyczną spotkania. Miała ona formę montażu słowno-muzycznego. Następnie zostały odczytane wiersze zawierające krótką charakterystykę każdego maturzysty oraz wręczone pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy spotkania zadbali również o słodki poczęstunek