sobota, 25 kwiecień 2020 20:28

Pożegnanie Absolwentów A.D. 2020 w imieniu Wychowawców Internatu

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 głos)

                                                     Maturzyści żegnajcie! 

Za dzień, może dwa schodami na strych zeszyty i książki odniesiesz, Przeminie jak wiatr koronawirusa zły czas i stresy Twe wszystkie zabierze. 
Za dzień, może dwa schodami na strych za książką przeklętą poczłapią.

W izolacji te dni i zobaczysz, że w Internacie nie było tak źle… Sprawdzianów masz sto i kartkówek masz sto, bez przerwy to trwa - karuzela; 

Nie randka, co trwa, nie piłka, co gra, bez reszty twój czas ci zabiera. 

Kartkówka zbyt trudna, do kitu dziś jest, na chwilę zastygasz zdumiony.

Uśmiechnij się więc i zawołaj, jak wtedy, gdy w Internacie bawiłeś się… 

 Nie tak miało wyglądać pożegnanie maturzystów. Zazwyczaj urządzamy uroczystą akademię, czytamy wiersze napisane przez wychowawców o każdym, kto opuszcza nasze mury, wy próbujecie odgadnąć o kogo chodzi, przy czym jest zawsze mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy, później, przy słodyczach i kawie wspominamy wspólnie spędzone chwile… 

Dziś w dobie pandemii koronawirusa to jedyny, bezpieczny sposób, by pożegnać Was, Drodzy Maturzyści Anno Domini 2020. Dlatego w tym miejscu, My, Wychowawcy życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. 

Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. 

Życzymy jasnych dni i ładu w duszy, prostej ścieżki w gąszczu codzienności. Lecz kiedy przyjdzie chwila tęsknoty, pamiętajcie, my zawsze tu jesteśmy, zapukajcie do naszych drzwi, odwiedzajcie stare kąty, opowiedzcie o nas młodszym kolegom, dawajcie nam like na Facebooku, bo w tym miejscu każdy z was zostawił kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażek. 

  Wychowawcy Internatu 

                                          

Czytany 251 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 kwiecień 2021 15:16