You are currently viewing Dzień Kobiet z honorowym krwiodawstwem w tle

Dzień Kobiet z honorowym krwiodawstwem w tle

W naszym internacie przy każdej okazji staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym, zaś wszelką sposobność wykorzystać edukacyjnie.

Dlatego z okazji Dnia Kobiet do Internatu została zaproszona pani Urszula Sokołowska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddziału Terenowego w Sanoku, która opowiedziała o niuansach donacji krwi i zachęcała, by poszerzyć grono honorowych dawców.

Po uprzednim złożeniu życzeń przez naszych młodych panów – młodym paniom, rozdaniu słodkości, następnie pouczającej prelekcji zaczęły się sypać szczegółowe pytania. Wątpliwości dotyczyły możliwości oddawania krwi przy poszczególnych chorobach, tatuażu, kolczykowaniu itd. Pani Urszula nie zostawiła żadnego pytania bez satysfakcjonującej odpowiedzi.

W nastrojowej atmosferze, półmroku subtelnie oświeconej świetlicy, przy akompaniamencie żarcików przerywanych konsumowaniem ciasteczek, orzeszków i batoników uczciliśmy wyjątkowy wieczór.

Czerwone róże, czerwone tulipany – znak to Pań od dawna lubiany, znany. Jak krew życiodajna, jak krew niezwyczajna – bo jeśli być to tylko żyć, miłości pełnią.